More

    TAG

    По завршувањето на примирјето

    По завршувањето на примирјето, во израелските напади загинаа 14 Палестинци

    Четиринаесет Палестинци загинаа, а десетици беа повредени во израелските напади во првите два часа по завршувањето на примирјето во Газа, изјави портпаролот на Министерството...

    Latest news