More

    TAG

    Околу 147.000 руски трупи сѐ уште се на готовс

    Околу 147.000 руски трупи сѐ уште се на готовс

    Украинската војска негираше дека гранатирала пограничен објект што го користи руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), нарекувајќи го тврдењето на Москва „лажни вести“. – Не...

    Latest news