More

    TAG

    На граничните премини Табановце и на Богородица времето на чекање за влез и за излез од државата е околу еден час

    На граничните премини Табановце и на Богородица времето на чекање за влез и за излез од државата е околу еден час

    Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните...

    Latest news