More

    TAG

    минсистер

    Сали: Вакцинирани сме само 46 отсто, но короната ја прележале 75 отсто од граѓаните

    Официјално сме вакцинирани 46 отсто, но по природен пат имунизирани сме 75 отсто, што значи можеме да се сметаме за имунизирана нација, објасни вечерва...

    Latest news