More

  TAG

  Мексико

  За време на мисата, покривот се урнал, најмалку седум лица загинале

  Најмалку седум лица загинаа, а 10 се повредени во неделата во Мексико кога покривот на црквата се урна за време на миса во градот...

  Температури до 50 степени: Топлотниот бран уби најмалку 100 луѓе за две недели

  Најмалку 100 луѓе починаа во последните две недели во Мексико поради жештините, бидејќи температурите се приближија до 50 степени Целзиусови во некои делови од...

  Во Мексико пронајдени 45 вреќи со човечки остатоци

  Мексиканските власти пронајдоа 45 вреќи со човечки останки на северот на земјата и во моментов се обидуваат да утврдат колку тела има таму.Во торбите...

  Големо количество алги им се закануваат на бреговите на Флорида и Мексико, гледано од вселената

  Џиновски цут од морска трева што може да се види од вселената им се заканува на бреговите на Флорида и Мексико, јавува американската ТВ...

  Повеќе од 340 луѓе се пронајдени во напуштен камион во Мексико

  Мексиканските власти пронајдоа повеќе од 340 луѓе во напуштен камион приколка во државата Веракруз, меѓу кои и 103 малолетници без придружба, објави во понеделникот...

  Забрането пушење насекаде, дури и на плажите..

  Мексико донесе еден од најстрогите закони за контрола на тутунот во светот, со кој се забранува пушење на сите јавни места, пренесува Metropoliten.si. Мерката, која...

  Мексико ја започна својата кандидатура за Олимписките игри во 2036 година.

  Мексико започна официјална кандидатура за Олимписките игри во 2036 година, објавија во заедничка изјава Министерството за надворешни работи на земјата и Мексиканскиот олимписки комитет...

  Мексико ќе се жали во ОН за платената вакцина што не пристигнала

  Мексико ќе поднесе жалба до Обединетите нации за неуспехот да испорача платени дози на вакцината Ковид-19, објави во понеделникот мексиканскиот претседател Андрес Мануел Лопез...

  Третиот светски рекет Александар Зверев е дисквалификуван од АТП 500 турнирот во Акапулко, Мексико

  Третиот светски рекет Александар Зверев е дисквалификуван од АТП 500 турнирот во Акапулко, Мексико. Организаторите го суспендираа тенисерот од турнирот во сингл поради неспортско однесување...

  Latest news