More

  TAG

  меѓу кои четири деца

  27 загинати, меѓу кои четири деца, во пожар во забавен парк во Индија

  Дваесет и седум лица, меѓу кои четири деца, загинаа во пожар што избувна во саботата во забавен парк во западна Индија, соопшти во неделата...

  10 лица, меѓу кои четири деца, загинаа во ракетен напад во источна Украина

  Украина ноќе повторно беше цел на руски напади Најмалку десет лица загинаа во Доњецк, меѓу кои и четири деца. Се наведува дека уште најмалку...

  Latest news