More

    TAG

    Медведев коментираше изјава на американскиот Стејт Департмент

    Медведев коментираше изјава на американскиот Стејт Департмент

    Војната меѓу САД и Руската Федерација е неизбежна поради тоа што Вашингтон одбива да ја врати Алјаска,  смета поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев. Тој...

    Latest news