More

  TAG

  ладно

  Ладно, но просечната плата е 4.650 евра: Дури и Финците мигрираат во оваа северна земја

  Ладно, но просечната плата е 4.650 евра: Дури и Финците мигрираат во оваа северна земја Претходно, избрана дестинација на многумина би била Шведска, но тоа...

  Времето ќе биде променливо облачно, во западните и јужните делови со повремени врнежи од снег

  Времето ќе биде променливо облачно, во западните и јужните делови со повремени врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец,...

  Времето ќе биде облачно со врнежи од дожд и снег

  Времето ќе биде облачно со врнежи од дожд вдолж пошироко Повардарие, а на планините и на повисоките места со врнежи од снег. Пообилни врнежи...

  Latest news