More

  TAG

  Кокаин

  18 килограми кокаин во замрзнати ракчиња се обиделе да прошверцуваат во САД

  Вработени во американската царинска служба на аеродромот Џон Кенеди во Њујорк во петокот уапсија 22-годишен шверцер кој се обидел да прошверцува повеќе од 18...

  ВМРО ДПМНЕ : Функционерите и структурите на СДСМ и околу Димитар Ковачевски се во криминална коалиција со наркобандите во Македонија

  Функционерите и структурите на СДСМ и околу Димитар Ковачевски се во криминална коалиција со наркобандите во Македонија и се посветени само на тоа каде...

  Над 160 килограми Кокаин запленети во Грција во соработка со македонската полиција

  160 кила висококвалитетен кокаин, вреден над 10 милиони евра запленија македонската и грчката полиција во голема полициска акција во Република Грција координирана со американската...

  На плажата полицијата пронашла повеќе од два тона кокаин, спакуван во вреќи

  Повеќе од два тони кокаин во вреќи беа пронајдени минатиот викенд и во средата на францускиот брег во Ла Манш, со проценета пазарна вредност...

  Во Белгија запленети над 100 килограми кокаин

  Во меѓународната акција на Обвинителството за организиран криминал, Агенција за безбедност и информирање и Министерството за внатрешни работи, ПУ за град Белград, во координација...

  Запленета поголема количина Кокаин во пристаниште Бар, скриен во палети со ѓубриво за печурки од тартуфи

  Црногорската полиција откри поголемо количество кокаин скриено во палети со ѓубриво за печурки тартуфи во пристаништето Бар, објави подгорички Вијести. Дневник, повикувајќи се на...

  Во Нигерија е запленет 1,8 тони кокаин, во вредност од 278 милиони долари

  Нигериската агенција за борба против дрога заплени рекордни 1,8 тони кокаин во вредност од околу 278 милиони долари од складиште во Лагос, што се...

  ФОТО/ВИДЕО Ова се нарекува кардинална грешка: Дилерите доставувале кокаин во вредност од 83 милиони долари во супермаркетите. ,

  Вработените во супермаркет останале запрепастени кога до бананите пронашле зелени пакувања во кутии. Кутиите биле испратени до супермаркетите во неколку градови на северот на...

  Извештај: Европа – центар за производство и дистрибуција на лекови низ светот

  Европа станува центар за производство и дистрибуција на наркотици ширум светот, особено кокаин, се предупредува во извештајот на агенцијата на Европската унија. „Пазарот на метамфетамин...

  Половина тон кокаин пронајден во Неспресо, компанија: „Нашите производи се безбедни“

  Швајцарската полиција соопшти дека запленила 500 килограми кокаин во пратката кафе што пристигнала во фабриката Неспресо.Работниците во фабриката лоцирана во градот Ромонт веднаш повикале...

  Latest news