More

    TAG

    Ќе летаат турските дронови и противтенковските ракети

    Ќе летаат турските дронови и противтенковските ракети

    Украинската армија ќе спроведе воени вежби од 10 до 20 февруари како одговор на руските воени вежби во Белорусија, во близина на границата со...

    Latest news