More

    TAG

    Каракачанов со нова провокација

    Каракачанов со нова провокација, овој пат од Битола

    Поранешниот министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов, синоќа објави дека и тој бил во Битола на отворањето на бугарскиот културен клуб „Иван Михајлов“...

    Latest news