More

    TAG

    Како Трамп го оцени признавањето на Доњецк и Луганск

    Како Трамп го оцени признавањето на Доњецк и Луганск

    Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ги оцени како „генијални“ постапките на рускиот претседател Владимир Путин кон Украина и го нарече рускиот лидер „многу разумен“,...

    Latest news