More

  TAG

  Извадок на дел од дневните настани

  МВР – ИЗВАДОК ОД ДНЕВНИТЕ НАСТАНИ, 22.01.2024

  На 21.01.2024 во 16.00 часот во Градскиот парк во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода...

  МВР – Извадок на дел од дневни настани, 15.12.2023

  На 14.12.2023 во 20.10 часот на булеварот „Туристичка“ во Охрид, по преземени мерки и активности, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога...

  МВР- ИЗВАДОК ОД ДНЕВНИТЕ НАСТАНИ, 10.11.2023

  На 09.11.2023 во 18.30 часот од страна на полициски службеници од Полициска станица  Кисела Вода е лишена од слобода 17-годишна малолетничка, кај која при...

  МВР – Извадок на дел од дневни настани, 27.09. 2023

  На 26.09.2023 во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола го лишиле од слобода Н.Т.(22) од Битола. При претрес во неговиот дом,...

  МВР – Дополнение на извадок од дневните настани, 19 Септември, 2023

  На 18.09.2023 околу 17.30 часот во тетовско Синичане, полициски службеници на СВР Тетово го привеле 56-годишниот С.Е. од ова село. Тој бил баран по потерница...

  МВР – ИЗВАДОК ОД ДНЕВНИТЕ НАСТАНИ  09.08.2023

  На 08.08.2023 во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола лишиле од слобода две лица кои биле затекнати при вршење на  недозволена...

  МВР – ИЗВАДОК ОД ДНЕВНИТЕ НАСТАНИ 01.08.2023

  На 31.07.2023 во 20.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода А.Р.(20) од Куманово. Тој се сомничи дека истиот ден влегол...

  МВР -Извадок на дел од дневните настани 28 Јули, 2023

  Денеска (28.07.2023) во 06.30 часот, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.Б.(41) од Скопје. При претрес...

  МВР – ИЗВАДОК ОД ДНЕВНИТЕ НАСТАНИ 27.07.2023

  На 26.07.2023 во 13.50 часот, полициски службеници од СВР Велес ги лишиле од слобода Ѓ.П.(54) од село Ореше, општина Чашка, И.М.(47) од Струмица, Х.М.(37)...

  МВР – Извадок на дел од дневните настани 26.07.2023

  На 25.07.2023 во 13.30 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни Струмица го привеле С.Т.(26) од Струмица. Тој бил баран по централна...

  Latest news