More

    TAG

    има повредени и направени се големи штети

    Ветрот корне дрвја во Италија, има повредени и направени се големи штети

    Неколку лица се повредени во силно невреме што го зафати северозападниот дел на Италија и предизвика материјална штета. Во близина на Милано неколку постари граѓани денеска се...

    Latest news