More

  TAG

  има и повредени

  Русите ја погодија клучната инфраструктура во и околу Киев, има и повредени

  Најновите руски напади ја погодија „клучната инфраструктура“ во и околу Киев рано наутро во понеделникот, соопштија украинските власти, додавајќи дека системите за противвоздушна одбрана...

  СТРАШНА НЕСРЕЌА НА АВТОПАТОТ ШТИП-РАДОВИШ Еден загинат, има и повредени

  Тешка сообраќајна несреќа се случи на експресниот пат Штип-Радовишп на дваесеттиот километар. Според првичните информации несреќата е со жртва. Портпаролот на СВР Штип, Гордана Панајотова...

  Latest news