More

  TAG

  Илон Маск

  Маска повторно ги менува правилата: X почнува да ги отстранува насловите од написите во весниците

  Промената значи дека написите ќе се појавуваат на временските линии на корисниците само со насловна фотографија и URL, додека поединците ќе треба да додадат...

  Технолошките гиганти сакаат да ја ограничат вештачката интелигенција: „Постои сериозен ризик…

  Технолошкиот магнат Илон Маск, како и голем број експерти, во средата повикаа на запирање на развојот на моќни системи за вештачка интелигенција за да...

  Маск им испратил мејл на преостанатите 2.000 вработени во Твитер

  Оние вработени кои го преживеаа фијаското со отпуштања во Твитер ќе добијат награди од новиот газда, Илон Маск. Милијардерот на преостанатите вработени во мејл...

  Бретон изјави дека сопственикот на Твитер, Илон Маск, мора да стори повеќе за да се усогласи со онлајн правилата на Европската унија

  Европскиот комесар за единствен пазар Тиери Бретон изјави дека сопственикот на Твитер, Илон Маск, мора да стори повеќе за да се усогласи со онлајн правилата на Европската унија. –...

  Илон Маск ќе поднесе оставка од функцијата извршен директор на Твитер

  Илон Маск изјави дека ќе поднесе оставка од функцијата извршен директор на Твитер кога ќе најде некој „доволно луд да ја преземе работата“. -„Ќе дадам...

  Твитер ги суспендираше сметките на неколку истакнати новинари

  Твитер во четвртокот ги суспендираше сметките на неколку истакнати новинари кои неодамна пишуваа за неговиот нов сопственик Илон Маск, а милијардерот одговори со твит...

  Опасна идеја: Пијат лек за дијабетес за нагло да ослабат

  Од Ким Кардашијан до Илон Маск – некои признаа, други шпекулираат: како успеале наеднаш да ослабат? Тајната на богатите и славните е лек за...

  Илон Маск најави враќање на суспендираните профили на Твитер

  Новиот сопственик и шеф на „Твитер“, Илон Маск, најави дека следната недела ќе ги врати суспендираните сметки на корисниците на неговата социјална мрежа доколку...

  Дали Маск ќе ги врати сите суспендирани сметки на Твитер?

  Илон Маск започна ново истражување за враќање на затворените кориснички сметки на Твитер, користејќи го истиот метод како и во случајот со поранешниот претседател...

  Твитер ја одложува услугата за претплата за да ја потврди автентичноста на профилот

  Новиот сопственик на Твитер, Илон Маск, рече дека социјалната платформа го одложува лансирањето на услугата за претплата на Blue Badge, која се издава како...

  Latest news