More

  TAG

  група Вагнер

  Групата Вагнер регрутира војници преку Порнхаб

  Порнхаб ги отстрани рекламите од групата Вагнер, која ги објави на страницата со цел да регрутира војници за војната во Украина.Портпаролот на Pornhub потврди...

  Шефот Вагнер: Престанавме да регрутираме затвореници

  Руската платеничка група „Вагнер“ престана да регрутира затвореници за да се борат во Украина, изјави во четвртокот основачот на „Вагнер“, Евгениј Пригожин. „Регрутирањето затвореници од...

  Злогласниот „готвач на Путин“ пристигна во Донбас со специјална задача од Кремљ

  Шефот на озлогласената група Вагнер, составена од руски платеници, се верува дека пристигнал во Донбас за лично да го надгледува ширењето на овој паравоен...

  Latest news