More

    TAG

    Германија наскоро ги олабавува мерките

    Германија наскоро ги олабавува мерките

    Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска во своето прво обраќање пред Горниот дом на германскиот Парламент, Бундесрат, ја најави можноста веќе од следната недела да...

    Latest news