More

  TAG

  г.г. Стефан

  Г.Г. СТЕФАН Со раѓањето на Синот Божји – Божја светлина го огреа светот

  Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан, поглавар на МПЦ – ОА, во пресрет на Рождеството Христово – Божик, испрати божикно послание до верниците. Христос е...

  г.г. Стефан-До каде ќе стигне светот со истополовите бракови и со хуруршката промена на полови?

  Поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија г.г. Стефан денеска во обраќањето по повод големиот христијански празник во манастирот „Успение на Пресвета Богородица“...

  Средба на претседателот Пендаровски со поглаварот на МПЦ-ОА, г.г. Стефан

  Претседателот Стево Пендаровски го прими поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, митрополит скопски, архиепископ охридски и македонски и на Јустинијана Прима, г.г....

  Latest news