More

  TAG

  Флорида

  Големо количество алги им се закануваат на бреговите на Флорида и Мексико, гледано од вселената

  Џиновски цут од морска трева што може да се види од вселената им се заканува на бреговите на Флорида и Мексико, јавува американската ТВ...

  Луѓе биле застрелани од автомобил во движење на Флорида, најмалку 10 ранети

  Најмалку 10 лица се ранети во пукотница што се случи во понеделникот попладне во Лејкленд, Флорида, соопшти полицијата, цитирана од Си-Би-Ес Њуз.Началникот на полицијата...

  НАСА планира да лансира нов мегаракет кон Месечината во среда наутро

  По два неуспешни обиди, НАСА планира да го лансира својот нов мегарокет од Кејп Канаверал на Флорида до Месечината рано наутро во среда, помалку...

  Итно приземјен авион: Откриле патник со скалпер, соопштија и од компанијата

  Авион на Флорида, Фронтиер ерлајнс, беше пренасочен кон Атланта, откако беше откриено дека еден патник поседува скалпел, се вели во соопштението на авиокомпанијата во...

  Напаѓачот во училиштето во Паркленд, Флорида, 24-годишниот Николас Круз е осуден на 34 казни доживотен затвор без можност за помилување

  Напаѓачот во училиштето во Паркленд, Флорида, 24-годишниот Николас Круз е осуден на 34 казни доживотен затвор без можност за помилување, откако семејствата на 17...

  Бродови на улиците, автомобили во морето: Иан ја зафати Флорида

  Пит Белинда и неговата сопруга полека чекорат по патот во близина на плажата Форт Мајерс на југозападниот брег на Флорида, влечејќи зад себе големи...

  Клиниките за абортус во Флорида преоптоварени, во блиските држави се затвораат

  Доктор Д. никогаш немал толку многу работа. Клиниката за абортус во Џексонвил, Флорида, е преплавена со пациенти од соседните држави кои воведоа нови ограничувања...

  Бруклин Бекам и Никола Пелц се венчаа во Палм Бич, Флорида

  Бруклин Бекам (23) и Никола Пелц (27) се верија во јули 2020 година, а во неделата на 10 април се венчаа и станаа маж...

  Latest news