More

    TAG

    едрилица со околу 100 мигранти

    Едрилица со околу 100 луѓе потона во близина на брегот на Грција

    Голема спасувачка операција е во тек во близина на јужниот грчки остров каде доцна во средата потона едрилица со околу 100 мигранти, соопштија властите.Крајбрежната...

    Latest news