More

  TAG

  Две лица починаа

  Регистрирани се 34 новозаболени лица, а 47 се оздравени, две лица починаа

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 34 новозаболени лица со ковид-19, две лица се починати, додека 47 пациенти се...

  Две лица починаа, а нови 897 граѓани заболени од ковид-19 се регистрирани во последните 24 часа во земјава

  Две лица починаа, а нови 897 граѓани заболени од ковид-19 се регистрирани во последните 24 часа во земјава, соопшти Министерството за здравство. Меѓу нив од Скопје се 384, Битола...

  504 новозаболени лица со ковид-19, две лица починаа

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 504 новозаболени лица со ковид-19, како последица на вирусот се починати две лица,...

  137 нови случаи на ковид-19, две лица починаа, а оздравени се 85 пациенти

  Министерството за здравство информира дека се регистрирани 137 нови случаи на ковид-19, две лица починале како последица на коронавирусот, додека како оздравени се водат...

  Две лица починаа, а 48 се регистрирани како заболени од ковид-19 во последните 24 часа, починати се 2 лица

  Две лица починаа, а 48 се регистрирани како заболени од ковид-19 во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Направени се 1.192 тестови, а новите случаи се во Скопје...

  Latest news