More

    TAG

    доколку поддржат

    Песков им порача на сите дека нема да добијат нафта и гас, доколку поддржат

    Русија не планира да ги снабдува со гас и нафта оние држави, што го поддржуваат ограничувањето на цените, соопшти денеска Кремљ, додавајќи дека ќе...

    Latest news