More

    TAG

    Договорите за дизел надминаа 140 долари за барел

    Договорите за дизел надминаа 140 долари за барел

    Рафинериите за нафта не можат да го снабдуваат светот со доволно дизел гориво, пишува Блумберг. Во написот се наведува дека договорите за дизелот достигнале рекордна...

    Latest news