More

    TAG

    Денеска 355 нови заболени од ковид-19

    Денеска 355 нови заболени од ковид-19

    Нови 355 граѓани заболеле од ковид-19 во изминатото деноноќие, а две лица починале, соопшти Министерството за здравство. Направени се 1.129 тестови, а регистрираните нови случаи се во:...

    Latest news