More

    TAG

    бројот на мртви се зголемува

    Во Чиле сè гори, бројот на мртви се зголемува

    Во шумските пожари кои беснеат низ централниот дел на Чиле загинаа најмалку 51 лице, а бројот на жртвите најверојатно ќе се зголеми, соопштија властите,...

    Latest news