More

  TAG

  Апасиев

  Апасиев: Разрешувањето на д-р Сашко Јовев од директорското место на Клиниката за кардиохирургија од страна на министерот за здравство Фатмир Меџити има етничка заднина

  Разрешувањето на д-р Сашко Јовев од директорското место на Клиниката за кардиохирургија од страна на министерот за здравство Фатмир Меџити има етничка заднина, смета...

  Видео- Се распаѓа Левица на Апасиев во Охрид,челновите излегоа јавно и се оградија од делување на Левица во Охрид

  „Критиката“ викаат неразумните - била тешка за примање, а тие кои ја давале истата биле омразени и маргинализирани , додека разумните ја користеле истата...

  Апасиев му порача на Тачи: Нека дојде кој сака!

  Лидерот на ДПА, Мендух Тачи во дебата на ТВ Клан завчера ја критикуваше соработката на албанските партии со партијата Левица. Според него, дискурсот на оваа партија покажува колку...

  Latest news