More

  TAG

  Африка

  (Видео) Научниците дошле до страшно откритие: На Земјата се формира нов океан и ќе преполови цел континент?

  Земјата е планета која постојано се менува, а ова може да биде страшна информација за многумина. Да речеме, еден континент е навистина погоден од...

  Ретки зимски радости во Африка: Снег падна во Алжир

  Некои пустински области во југозападниот дел на Алжир беа покриени со снежна покривка што ги изненади локалното население бидејќи немаше можност многу често да...

  Дали Европа сака да ја претвори Африка во своја бензинска станица?

  Западните земји западнаа во енергетска криза и бараат решение во африканскиот гас, на сметка на зелената транзиција, предупредуваат активистите и истражувачите.Европските земји сакаат да...

  Latest news