More

    TAG

    27 загинати

    27 загинати, меѓу кои четири деца, во пожар во забавен парк во Индија

    Дваесет и седум лица, меѓу кои четири деца, загинаа во пожар што избувна во саботата во забавен парк во западна Индија, соопшти во неделата...

    Latest news