More

    TAG

    11 лица ги загубија животите

    Досега невидени поплави предизвикаа штети од милиони долари, 11 лица ги загубија животите

    Најмалку 11 лица ги загубија животите во поплавите предизвикани од обилните дождови кои претходниот ден ја погодија источната кинеска провинција Гуангдонг, јавија британските медиуми. Поради...

    Latest news