More

  Свеж и тмурен ден

  spot_img

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец.

  Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 12, а максималната ќе достигне од 14 до 20 степени.

  Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд и со услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

  Минималната температура ќе се спушти до 10, а максималната ќе достигне до 18 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img