More

  Стјуардеса објасни зошто никогаш не треба да патувате без селотејп

  spot_img

  Стјуардесата Cici често споделува интересни и корисни совети за летање на нејзиниот профил на TikTok.

  Во едно од видеата таа зборуваше зошто никогаш не треба да одиме на патување без селотејп.

  Според неа, селотејп го спречува истекувањето на лосиони и напивки. Дополнително, ако купите лента во боја, можете да ја користите на вашиот куфер за да помогнете да се идентификува на аеродромот. Можете да направите импровизиран фластер од хартиена хартија и селотејп, додава тој, ако ви се појават плускавци од чевлите.

  Патниците кои имаат проблеми со спиењето можат да користат селотејп за покривање на мали светла кои би можеле да им пречат, пренесува магазинот City.

  „Покрај тоа, родителите со мали деца можат да ги покријат штекерите во хотелските соби со селотејп за да ги заштитат своите малечки“, вели Цици во видеото и додава:

  „Селотејп селотејта може да ни се најде и со чевлите ако ви пукне или ви се олупи петата.

  Конечно, Cici вели дека можете да користите и селотејп за „да ги скриете работите во вашата хотелска соба“, но предупредува: „Не заборавајте да оставите белешка за да не ја оставите таму“.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img