More

  Сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне во планинските подрачја ќе има услови за ретка појава на пороен дожд и грмежи

  spot_img

  Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за ретка појава на пороен дожд и грмежи.

  Утринската температура ќе се движи од 10 до 19°C, а дневната од 29 до 36°C

  UV индексот ќе изнесува 8

  Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност и температура до 35 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img