More

  Со месеци ја лажел дека ќе и ја реновира куќата

  spot_img

  На 22.06.2024 во 11.20 часот во СВР Струмица, 36-годишна жена од струмичко село пријавила дека била измамена од едно лице за сума од повеќе од 8.000 евра.

  „Според пријавеното, таа се договорила со лицето да работи на реновирање на нејзината куќа, по што на крајот на февруари и почетокот на март 2024 година во три наврати, додека била во странство, му ги пратила парите. Како што е пријавено, откако се вратила видела дека работите не се завршени, а на 22.06.2024 лицето ја известило дека нема да продолжи да работи на куќата“, информира МВР.

  За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица, а по негово документирање ќе биде поднесена соодветна пријава.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img