More

  Снема струја поради невремето – Пратениците отидоа на пауза

  spot_img

  Пратениците попладнево ја продолжија расправата за новата влада, која треба да биде избрана најдоцна до полноќ, но седницата беше прекината поради прекин со напојување со електрична енергија поради невремето во Скопје.

  Од Собранието велат дека седницата ќе продолжи откако ќе се надминат техничките проблеми предизвикани од невремето.

  Скопје доцна попладнево и вечерва е зафатено од силно невреме проследено со интензивни налети на ветер, дожд и грмотевици. Претходно невреме го зафати и Тетово и околината.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img