More

  Следете го говорот на Путин во живо

  spot_img

  Воената парада во центарот на Москва по повод Победата над фашизмот само што започна. Се очекува и наскоро да се обрати претседателот Владимир Путин. Меѓу можните сценарија, освен формалнот oобјавувањето војна на Украина и сеопшта мобилизација „против нацизмот“ се и објава за анектирањето на Доњецк и Луганск или најава за референдуми за нивно отцепување, нешто што медиумите го нарекоа „планот Ц“ на Путин.

  Останува да видиме. А, еве како изгледа атмосферата од Црвениот плоштад:

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img