More

  Синот на Бајден се изјасни за невин

  spot_img

  Синот на американскиот претседател Хантер Бајден денеска пред судот се изјасни за невин по трите обвиненија поврзани со огнено оружје што го купил во 2018 година, додека наводно користел недозволени супстанци.

  Неговата адвокатка, Аби Ловел, рече дека Бајден ќе поднесе барање за отфрлање на случајот, оспорувајќи ја неговата уставност, пренесува Си-Ен-Ен.

  Хантер Бајден беше обвинет за поседување огнено оружје и покрај тоа што бил зависник од дрога, како и за давање лажни изјави кога купил пиштол.

  Обвинителите тврдат дека Бајден лажел при пополнувањето на формуларот кога го купил пиштолот, бидејќи не навел дека користел забранети супстанци.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img