More

  Силвестер Сталоне во нова улога, ќе стане суперхерој

  spot_img

  Објавен е трејлерот за претстојниот акционен филм со Силвестер Сталоне во главната улога.

  Во филмот тој ќе се гледа во улогата на господин Смит, мистериозниот и повлечен сосед на 13-годишниот Сем Клири (Џејвон Волтон, кој претходно глумеше во Euphoria и The Umbrella Academy), кој е убеден дека г. Смит не е сè што изгледа дека е, туку легенда која се крие на очигледен поглед. „Пред 25 години, супермоќниот чувар на Гранит Сити, Самарјанин, беше пријавен мртов по жестока битка во складиштето со неговиот ривал, Немесис“, се вели во официјалниот синопсис. „Повеќето веруваат дека Самарјанецот умрел во пожарот, но некои во градот, како Сем, се надеваат дека тој сè уште е жив. Со криминалот во пораст и градот на работ на хаосот, Сем си зема за право да го убеди својот сосед да престане да се крие за да го спаси градот од пропаст“, ​​се додава во синопсисот на филмот.

  „Зошто исчезна? Сем го прашува г. Смит кон крајот на трејлерот, а фановите на Силвестер Сталоне се возбудени што ќе го видат повторно во борбена улога со акција. Ѕвездата објави и неколку фотографии од својата нова улога на својот Инстаграм, пишувајќи подолу: „Погледнете, тоа е нешто многу различно, нешто многу посебно и нешто многу возбудливо!!!!

  Филмот го режираше Џулиус Ејвери, кој ги потпиша и филмовите Overlord, Son of a Gun и Jerrycan.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img