More

  Си оди променливиот мај, доаѓа топлиот јуни

  spot_img

  Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, информираше УХМР.

  „Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне во планинските региони ќе има услови за краткотраен пороен дожд. Во Скопје сончево со мала до умерена облачност“, наведено е во соопштението.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img