More

  Шестиот дел од култниот хорор наскоро ќе излезе во Босна и Херцеговина

  - Advertisement -

  Шестото, најкрваво продолжение на култниот хорор „Крик“ од утре ќе се прикажува на големото платно во кината низ Босна и Херцеговина.

  „Врисак 6“ во Босна и Херцеговина. кината пристигнуваат во четврток на 9 март, носејќи ѝ на публиката остра, напната и полна со крв приказна.

  Во продолжение на сагата за Ghostface, еден од најозлогласените убијци на големото платно, и неговите жртви, ќе гледаме дел од актерите кои речиси три децении ги толкуваат ликовите со кои генерации љубители на хорор филмовите околу светот порасна, како и младите актери, идоли на современите генерации.

  Scream 6 ѕвездите Мелиса Барера, Јасмин Савој Браун, Мејсон Гудинг, Џена Ортега, Хајден Панетиер и Кортни Кокс ги повторуваат своите улоги во франшизата, заедно со Џек Шампион, Хенри Черни, Лијана Либерато, Дермот Мулрони, Девин Револгарориш, Тони Некода, и Самара Вивинг.

  Филмот беше режиран од Мет Бетинели-Олпин и Тајлер Гилет, напишан од Џејмс Вандербилт и Гај Бусик врз основа на ликовите создадени од Кевин Вилијамсон, а продуцирани од Вилијам Шерак, Џејмс Вандербилт и Пол Нејнштајн.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img