More

  Се вели дека Меган и Хари им замеруваат на Американците: „Доста им е“

  spot_img

  Експерт за британското кралско семејство објаснува зошто се вели дека принцот Хари и војвотката Меган им замеруваат на Американците.

  Британскиот принц Хари и неговата сопруга, војвотката Меган, им замеруваат на Американците поради нивниот однос кон британското кралско семејство, изјави за британските медиуми Ангела Левин, новинарка, авторка и кралска биографка.

  Откако се преселиле преку езерцето во 2020 година, поранешните членови на официјалното кралско семејство се обидуваат да го најдат своето место во светот на славните, но очигледно не го прават тоа на начин што им одговара на Американците. Тие се обидоа да започнат нов живот со снимање на серија за Нетфликс и нивната контроверзна веб-страница, објавија книга-бомба за животот на принцот Хари и дадоа експлозивни интервјуа за кралското семејство.

  Зборувајќи за времето поминато на Хари и Меган откако ја напуштија Велика Британија, Левин рече дека дури и на Американците им е доста од нивното лицемерие и „лелекање“, пренесува британски Дејли Мејл. Таа изјави за таблоидот „Сан“: „Мислам дека бескрајното лелекање ги одбива Американците, кои претпочитаат енергични луѓе кои работат напорно, а не луѓе кои секогаш наоѓаат маани на другите. Тие, исто така, не сакаат напади врз кралското семејство, особено затоа што толку многу ја сакаа и се восхитуваа на кралицата“.

  Исто така, возбуден поради посетата на Јамајка
  Новиот врв на незадоволство беше нивната посета на Јамајка, каде на црвениот тепих се фотографираа со премиерот на оваа карипска земја, Ендрју Холнес, кој се противи на монархијата. Официјално, британскиот крал Чарлс III. сè уште и јамајкански крал и шеф на државата.

  Колку се непопуларни, јасно се покажа кога беа исмејувани и понижувани во една од минатогодишните епизоди на цртаната серија South Park.

  Во епизодата насловена „The Worldwide Privacy Tour“, сатиричниот цртан филм ја прикажува двојката како започна рекламна кампања за новата книга на Принс насловена „Waaagh!“, што е американски сленг за англискиот збор „War“, што значи „војна“. Во епизодата, цртаните ликови патуваат низ светот носејќи транспаренти со зборовите „Сакаме приватност“ и „Не гледај во нас!“, што секако е во целосна спротивност со она што тие всушност го прават.

  По емитувањето на епизодата, се појавија извештаи кои сугерираат дека Меган била „вознемирена и вознемирена“ од неласкавното прикажување на парот, според Дејли мејл.

  Колку Американците силно не ја сакаат британската двојка покажува и анкетата на Њусвик, која покажува дека само 30 отсто ја поддржуваат Меган (која е Американка по раѓање), а Хари најмалку 42 отсто.

  Иако Сасекси се повлекоа од својата позиција како блиски членови на британското кралско семејство, Хари сè уште е принц и петти во редот за тронот. Тие, исто така, ги задржаа своите благородни титули војвода и војвотка од Сасекс, но тие повеќе не се нарекуваат „Вашето кралско височество“.

  Неодамна се проширија и гласини дека ги смениле презимињата на нивните деца Арчи и Лилибет, пишува Дејли Мејл. Се вели дека сето ова се случило откако во јавноста излегла веста за лошата здравствена состојба на кралот Карл Трети. и принцезата Кетрин.

  И покрај се, Хари покажал сочувство кон својот татко и го посетувал 45 минути, а по ноќта што ја поминал во хотелот се вратил во Америка, пишува и британскиот весник.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img