More

  Се огласи вереникот на младата битолчанка која загина во сообраќајка во Грција

  spot_img

  Се огласи вереникот на македонската државјанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи во петокот на автопатот Егнатиа во правец кон Солун, објави порталот Република.

  – Со тешко срце и сили сакам да ги известам сите роднини и пријатели дека ја загубивме Мартина. Нема зборови со кои можам да ви опишам која карпа од човек е ова чупе, чекаме да се разбудиме од овој сон, недек ги остави сите кога најмалку требаше, Господ ни го зеде ангелот кој со пари не се купуваше, а повеќе не припаѓа на овој свет. Им посакувам опоравување на другите 3 девојки од кои две се во тешка состајба. Мартина, ти си нешто што со зборови не се опишува, нема збор во нашиот речник со кој можам да те опишам, храбра а толку мека, не бараше ништо освен љубов и внимание, најубава мистерија која некогаш постоела на овој свет, sвезда која ќе сјае на небото, ангел кој ќе сјае во рајот! Почивај во мир душо моја најсакана“, напиша вереникот на на 29-годишната битолчанка која вчера смртно настрада во сообраќајка на ввтопатот Егнатиа, во Република Грција..

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img