More

  Се очекуваат порои во источните делови од земјата

  spot_img

  Утре ќе се задржи променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови од земјата. Локално ќе има услови за краткотрајно невреме, информираат од УХМР.

  УХМР најавува дека за време на викендот времето ќе биде стабилно и потопло, а повторно дестабилизирање се очекува од вторник.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img