More

  Руски политичар: Напредуваме полека, украинската армија е една од најсилните

  spot_img

  Рускиот политичар Франтс Клинцевич за руската телевизија го коментираше напредокот на Русија во Украина, велејќи дека напредокот е бавен поради силната украинска армија.

  Клинцевич вели дека руските сили во Украина се борат против војници кои имаат ист менталитет како Русите, пренесува Индекс.

  „Не сакам никого да навредам, но руската специјална воена операција е доста тешка. Украинската армија е една од најсилните и најдобро опремените армии. Како да се бориме против руски војници и офицери“, додаде тој.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img