More

  РТС: Нови поскапувања во Србија – од мај поскапуваат струјата и гасот

  spot_img

  Од 1 мај струјата за домаќинствата ќе поскапи за осум отсто, а гасот за девет отсто, дознава РТС.

  Се очекува денеска и официјално Агенцијата за енергетика да го одобри поскапувањето, јавува РТС.

  Новата цена за киловат час со ДДВ за струја за домаќинствата ќе биде 13,31 динари, а за гас 4,91 динари.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img