More

  Реал донесе одлука за Модриќ по натпреварот против Баерн? Ова сценарио е сè поверојатно

  spot_img

  Лука Модриќ доби шанса од клупата на првиот натпревар од полуфиналето на Лигата на шампионите помеѓу Баерн и Реал Мадрид (2:2) на Алијанц Арената. Тој влезе во игра наместо Тони Крос, ја навлече капитенската лента на раката и уште еднаш покажа дека може да се смета на него.

  Не му требаше многу време за да направи хаос во одбраната на Баварците, со одлична топка во просторот го пронајде Винисиус кој се најде пред Мануел Неуро, но искусниот гол го симна неговиот удар. За само 15 минути на теренот хрватскиот капитен извлече лекција, а тоа го потврдуваат и големите бројки.

  Одличните игри на Модриќ не поминаа под радар, пред само неколку месеци беше речиси сигурно неговото заминување од Мадрид, но ситуацијата полека се менува во негова корист.

  „Кадена СЕР“ тврди дека Флорентино Перез не би имал ништо против Лука да остане уште една година на „Сантијаго Бернабеу“, а истото го мисли и соблекувалната на кралскиот клуб.

  Реал сериозно размислува за нов договор на Модриќ, а конечната одлука би можеле да ја дознаеме наскоро, крајот на сезоната е се поблиску…

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img