More

  Променливото време ќе продолжи до крајот на седмицата

  spot_img

  Денеска нè очекува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Наместа особено попладне, времето ќе биде нестабилно со пообилен пороен дожд, грмежи и силен ветер (над 70 км/час), локално во форма на невреме.

  Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

  Врнежите повремено ќе имаат обилен карактер, наместа над 40 л/м2 за краток период.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img