More

  ПРОДОЛЖЕНИОТ ВИКЕНД ЌЕ БИДЕ ПЕКОЛЕН

  spot_img

  Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а во попладневните часови, претежно во планинските подрачја, ќе има услови за изолирана локална појава на пороен дожд и грмежи.

  Температурата ќе достигне до 38 степени Целзиусови. Потоа се очекува стабилно и многу топло време.

  Најтопло ќе биде особено на југоистокот во четврток, петок и во сабота за кога е најавено дека температурата ќе достигне до 39 степени Целзиусови.

  Во четврток преку денот краткотрајно ќе засилува претежно северен ветар.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img