More

  Принцезата ќе ја пропушти парадата поради ракот

  spot_img

  Британската принцеза Кејт Мидлтон испрати писмо со извинување до ирската гарда, чиј полковник е токму таа, поради пропуштањето на денешната воена парада додека се бори со ракот.

  „Голема чест е да се биде ваш полковник. Многу ми е жал што нема да бидам присутна“, напиша принцезата во писмото до командантот на ирската гарда, додавајќи дека се надева дека ќе се врати „многу брзо“.

  Парадата на ирската гарда се одржува една недела пред Trooping of the Colour, со кој официјално се одбележува роденденот на британскиот монарх. Иранската гарда е единица во британската армија.

  Сè уште не е јасно дали Кејт ќе присуствува на церемонијата следниот викенд, пишува Асошиејтед Прес. Таа беше подложена на хемотерапија за неодреден тип на рак што го објави во март, откако на социјалните мрежи се проширија шпекулации за нејзината благосостојба, бидејќи таа не беше видена во јавноста неколку месеци.

  Принцезата откри неколку детали за нејзината болест, која беше откриена по, како што рече, голема операција на абдоменот.

  Кејт во март објави дека по операцијата на абдоменот во јануари ѝ бил дијагностициран рак и дека моментално е на хемотерапија.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img