More

  Претпладне сонце, попладне пороен дожд

  - Advertisement -

  Претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд проследен со појава на грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме.

  Од УХМР информираат дека минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20, а максималната ќе достигне од 26 до 33 степени. УВ индексот ќе изнесува 7.

  Во Скопје, претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

  Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 30 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img